1. Firma Bianka

Firma Bianka

Firma Mariana Knapová – BIANKA – je malá rodinná firma, vyrábajúca glycerínové mydlá. Všetky mydlá sú prírodné a ručne vyrobené, obsahujú kozie mlieko a olivový olej. Firma Bianka takisto vyrába prírodné sviečky z palmového vosku.

Firma Bianka vsadila na kvalitu svojich výrobkov. K výrobe mydiel požíva glycerínovú hmotu s 20% obsahom olivového oleja, čo síce prispieva k mäkšej a jemne nažltlej hmote, ktorá je však kvalitnejšia oproti glycerínu bez olivového oleja (táto hmota býva číra a tvrdšia). Ďalej používajú glycerínovú hmotu s prídavkom kozieho mlieka.

Glycerín sa vyrába z palmového, kokosového oleja, trstinového cukru a glycerínu a ak sa k týmto zložkám pridá olivový olej a kozie mlieko, mydlo má blahodárne účinky na pokožku: nevysušuje, vyživuje a hydratuje. Mydlá sú vyrábené ručne, odlievaním, buď do foriem veľkých kvádrov, z ktorých sa krája na váhu, alebo v rôznych formách.

Mydlá sú vhodné pre všetky typy pokožky a pleti, vrátane citlivej. Mydlá sú vhodné na každodenné používanie, ale aj ako darček. Na bežné používanie sú vhodné kvádrové mydlá, ktoré sú krájané na váhu. Ako darček sú vhodné mydlá tvarované v rôznych formách, ako napríklad forma anjelik či srdiečko. Mydlá od Firmy Bianka majú Bezpečnostné hodnotenie kozmetického výrobku.

Mydlá sa vyrábajú vo vôňach levaduľa, vanilka, litsea cubeba, orient, more-citrus, medové kvety, lekno-citrón, ruža, eukalyptus, bambus, jahoda, malina-melón, čierne hrozno, grep, ylang-ylang. Dostupné je tiež čisté mydlo bez vône a farbív, vhodné na veľmi citlivú pleť.

Na stránkach firmy si môžete pozrieť celý sortiment mydiel a sviečok.

Mydlá: http://www.sviecky-mydla.sk/mydla/

Sviečky: http://www.sviecky-mydla.sk/sviecky/