Jean D'Arcel - Čistiace produkty

Pre udržanie krásnej a zdravej pokožky je potrebné používať nielen kvalitné krémy a séra, ale tiež rôzne čistiace produkty podľa typu pleti, niektoré 2x denne, iné raz za 7-10 dní ( pílingy ). Čistenie je teda dôležitou súčasťou domáceho ošetrenie pleti, najlepšie dvakrát denne, pred použitím denného alebo nočného krému. Čistiace produkty očistia pleť od make upu, nečistôt, uvoľnia póry a pripravia pokožku na následné ošetrenie sérami a krémami. Prispievajú k pocitu sviežosti a čistoty.

Čistiace prípravky od Jean D'Arcel si vyberte podľa typu pokožky, alebo podľa Vášho pocitu, aký typ prípravku obľubujete, prípadne sa poradte s kozmetičkou. Klasická kombinácia je pleťové mlieko, tonik ( pleťová voda ) a odličovač.

Veľmi obľúbené je gel tonik, ktorý spája účinok troch produktov ( mlieko, tonik, odličovač ) a tiež minerálny čistič pleti 3 v 1. ktorý má rovnaké použitie ako gel tonik.

Vaše kvalitné krémy budú účinnejšie, ak budete pravidelne používať čistiace produkty na pleť pred aplikáciou krémov. Raz za 7 až 10 dní je dobré používať enzymatický alebo jemný píling, ktorý odstráni odumreté bunky a krásne vyhladí pleť.